Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shania Twain

29. 4. 2008

Shania Twain

 

Datum narození: 28.08.1965
Místo narození:
  Timmins, Ontario, Kanada
Znamení:
Panna 

 

Životopis:

Shania Twain se narodila jako Eilleen Regina Edwards. Její otec Sharon Edwards od nich odešel, když byly Shanie 2 roky. Ta pak vyrůstala v Timmins se svou matkou Clarence, nevlastním otcem Jerry Twainem a čtyřmi dalšími sourozenci. Přestože na tom rodina nebyla příliš finančně dobře jejich dům byl vždy plný hudby, což Shanii pomohlo začít se intenzivně věnovat hudbě, psala si a zpívala country písně.

  Shaniini rodiče ji podporovali v psaní a zpívání písní na veřejnosti., a tak vystupovala na různých místech včetně místních kostelů, barů a klubů. Když chodila na střední školu v průběhu letních prázdnin se snažila finančně pomoci svým rodičům, když si našla dočasnou práci a i přesto se stále věnovala hudbě.

  Po dokončení střední školy odjela do Toronta pokusit se uskutečnit svůj sen, stát se profesionální zpěvačkou/skladatelkou. V roce 1987 postihla Shanii tragická událost, když se oba její rodiče zabili při autonehodě. Proto se vrátila zpět z Toronta, aby se mohla starat o své mladší sourozence. Aby mohla podporovat své sourozence začala pracovat, zpívat a tancovat v místním letovisku.

 Během tříletého vystupování nadále pokračovala ve snaze začít pěveckou kariéru, proto poslala demo nahrávku představiteli Mercury Records v Nashvillu. Její nahrávka se mu líbila a podepsal se Shaniou smlouvu. Pro zahájení kariéry si musela změnit své původní jméno Eilleen Twain, které neznělo příliš dobře na nové Shania Twain (kvůli památce svého otce si změnila jen jméno).

 V roce 1993 tak začala její profesionální kariéra vydáním prvního alba "Shania Twain", kterému se dostalo jen malé pozornosti. Alba si však všimnul významný producent Robert John "Mutt" Lange, který pracoval na albech Bryana Adamse, Defa Lepparda, AC/DC a The Cars. Mutt se rozhodl, že Shanii pomůže s tvorbou druhého alba "The Woman In Me", během práce na tomto albu se do sebe zamilovali a v roce 1993 se vzali. Album se jim podařilo dokončit a vydat v roce 1995.

 Album se stalo veleúspěšným, jehož se prodalo přes 18 miliónů nahrávek po celém světě. O dva roky později následoval ještě větší úspěch o kterém se může mnoha zpěvákům jen zdát. Alba "Come On Over" se prodalo více než 35 milionů kopií po celém světě. Stalo se tak do té doby nejprodávanějším albem na světě od sólové country zpěvačky.

 Ze Shanii se stala světoznámá celebrita a proto není divu že se objevila jako jedna z nejslavnějších zpěvaček v pořadu VH1's Divas Live po boku Celine Dion, Whitney Houston, Mariah Carey a Glorii Estefan.


 Spolu se svým mužem se přestěhovala z USA do Švýcarska, kde se rozhodli založit rodinu. To se jim podařilo, když se Shanii 12.8.2001 narodil syn Eja. Spolu s příchodem syna na svět Shania v listopadu téhož roku vydala čtvrté album "Up!". Během prvního měsíce se jen v USA prodalo přes 2 miliónů nahrávek a píseň "I'm Gonna Getcha Good!" se stala hitem číslo 1 v mnoha hitparádách po celém světě.

 

Diskografie:

Album

2004  Greatest Hits

2002  I'm Gonna Getcha Good!

2002  Up!

2001  The Complete Limelight Sessions

1999  Star Profile

1999  Beginnings 1989-1990

1999  That Don't Impress Me Much

1999  Come On Over (International Version)

1998  The Complete Woman In Me Video...

1998  Come On Over Video Collection

1998  From This Moment On

1997  Come On Over

1997  Don't Be Stupid

1996  God Bless The Child

1996  I'm Outta Here

1996  You Win My Love

1995  Whose Bed Have Your Boots Been...

1995  The Woman In Me (Needs The...

1995  The Woman In Me

1995  Woman In Me

1995  Any Man Of Mine

1993  Shania Twain

1993  You Lay A Whole Lotta Love On Me

1993  Dance With The One That...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář