Jdi na obsah Jdi na menu
 


Groove Coverage

19. 5. 2008

Budou-li nějaké informace špatné nebo nebudou odpovídat, tak se omlouvám, ale většinu textu jsem překládala z angličtiny a i přesto, že jsem se snažila se tam mohou vyskytnout nějaké chyby proto doufám, že je budete tolerovat a popřípadě mi do komentářů prosím napíšete co nesedí a co tam ma správně být.

                                                                                                          Děkuji 

Groove Coverage

Datum založení: 1999

Členové: DJ Novus, Mell, Verena

Groove Coverage je německá Euro-trancová skupina. Jejjich hit Poison se dostal i na přední příčky amerických hitparád.

 

Mell

Narodila se 8.4.1981 v Mnichově, ale brzy poté se se svojí rodinou přestěhovala do Ingolstadtu.

 

 Ve školce objevila své velké nadšení pro zpěv a jelikož jí to ze začátku moc nešlo a věděla, že cvičením se může zlepšit, začala cvičit ve dne v noci a proto musela být pro sou rodinu někdy docela otravná. Přesto už měla svůj sen : stát se zpěvačkou.

 

 Ve škole nakonec dospěla do stádia, kdy raději zpívala své oblíbené písně, než aby se učila matiku. Dnes obdivuje svou učitelku/učitele za její trpělivost, jelikož místo toho, aby jí řekla ať toho nechá, jí poslala do školního sboru. Poté zpívala chorály a chodila 2 roky na pěvecké lekce a snažila se uskutečnit svůj sen. Přesto to neměla vždy lehké, protože zpívat italskou renesanční hudbu není moc "cool", něco jí to určitě dalo, navíc se hodně učila a potkala mnoho nových přátel.

 

 Den, kdy objevila karaoke, byl pro její život převratný. Nikdy by si nedokázala představit, že potká 3 důležité muže pro její kariéru a její budoucí život. První z nich byl její přítel Taly, s nímž je nyní šťastně vdaná a má s ním 2 děti (Lina, Nico).

 

 Další 2 byli Axel Konrad a Ole Wirk, kteří se Mell zeptali jestli by s nimi nechtěla nahrát v jejich studiu skladbu, a tak s nimi Mell nahrála skladbu Moonlight Shadow. Její sen se stal skutečností.

 

 Poté otěhotněla (čekala Nica) a musela se začít starat více o svou rodinu než o kariéru, ale nelitovala toho, že se více věnovala svému dítěti. Přesto stále pokračuje v práci ve studiu a nahrává další písně s Groove Coverage.

 

Nyní se může opět začít plně věnovat své kariéře, ale určitě to pro ní nebude lehké, protože Verena minulý rok tvrdě dřela a Mell zastupovala, když byla na mateřské.

 

DJ Novus

Narodil se 7.11.1976 v bavorském kláteru v Německu.

V roce 1995 se inspiroval na různých večírcích v Mnichově a odstartoval svoji DJ kariéru doma mezi čtyřmi stěnami - jeho technická hudba byla velmi nepříjemná pro jeho rodiče.

Známý je pod pseudonymem "Novus" ( = latinsky nový). On rychle obsadil regionální podnik s jeho "Hands Up Party Trance" a vytvořil (nevědomě během rozhovoru) termín pro dnešní hudební styl "Hands UP.

Ve spolupráci s jeho přáteli ze Suprime Music v Ingolstadtu byl  přes noc  v létě 2001 založen projekt "Groove Coverage" Markusem (DJ Novus) a Axelem Kodradem. Premiérový singl vstoupil do tanečních a klubových žebříčků v Německu i zahraníčí.

Verena

Narodila se 15.5.1984 v rodném městě Neuburgu.

 

 Již v 6-ti letech působila svým rodičům bolesti hlavy ze svého začáteního hraní na klavír.

 

 Výsledek: O 4 roky později nastartovala svou 8 letou kariéru v internátní škole, která byla specializována na výuku hudby a umění. Ona ale nechtěla být dobrá dívka a trávit svůj čas učením. Místo toho se začala starat o svou hudbu a začala realizovat svůj sen: být na jevišti, zpívat a být vedle všech osob, které ji mají rádi, ...

 

 Obtížné roky cvičení a obtěžujících hodin zpěvu, klavíru a učení z poznámek nakonec způsobily mnoho bolestí hlavy rodičů, ...

 

 Nějaké roky stála před svými 1. zkušenostmi na jevišti se skupinou Cover. Vlastně měla být šťastná, ale ona byla nenasytná na ten pocit v jejím srdci, který jí způsobovala hudba. A zatímco byla zkoušená u maturity a dostala kvalifikaci, stávala se dospělou a čekala na svou velkou šanci... prošla 4 dlouhé roky, předtím měla velký průlom.

 

 1 večer po jednom z jejích zdání potkala 2 neznámé chlapy, kteří jí pomohli začít dělat její sny pravdou.

 

 Od té doby začala zpívat ve svém vlastním apartmánu ( její rodiče byli šťastni),  žije velmi vzrušující život a snaží se dělat lidi šťasné a dávat jim naději svou hudbou a svými velkými ambicemi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alex

(Lilium 52, 30. 9. 2013 16:52)

Do skupiny patří i Alex Konrad.